O nás

Na rozdíl od rybníkářství, které je velmi starým řemeslem, je výstavba fóliových okrasných vodních ploch velmi mladou činností. Mezi průkopníky v Evropě patří kromě Angličanů především Holanďané, Němci a Rakušané. Právě u nich jsme v době realizace našeho prvního fóliového zahradního jezírka na jaře roku 2001 čerpali zkušenosti. Přesto, že v současné době již sami vyvíjíme a vyrábíme některé jezírkové technologie, jsou pravidelné návštěvy specializovaných firem v těchto zemích naší neustálou inspirací.


Postupem času vyvstala nutnost vytvořit větší vlastní základnu pro obchodní a výrobní činnost a proto byla firma v roce 2007 přesídlena do nového areálu v ulici Na Oboře 876 v Mělníku. Postupně zde byla zahájena výroba filtrací, čerpadlových jímek, nádrží apod., otevřena prodejna jezírkových technologií, prodejna a odchovna okrasných ryb a postaveny nádrže a filtrace pro prodej širokého sortimentu vodních a doprovodných rostlin.

V roce 2017 proběhla rozsáhlá rekonstrukce areálu a prodejna jezírkových technologií se spojila s prodejnou rybářských potřeb, kterou jsme od roku 1993 provozovali v Sokolské ulici, Mělník.

Navštivte nás, rádi Vás v našem novém areálu přivítáme


Ing. Martin Pecina
zakladatel firmy

Jsme členy Svazu zakládání a údržby zeleně (www.szuz.cz)